آموزش‌های فرهنگی و هنری رایگان در «مدرسه تابستانی تهران»

3 سال پیش

معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران طرح «مدرسه تابستانی» را به‌طور رایگان و آنلاین برای تمام کودکان و نوجوانان ایران به اجرا می‌گذارد.
براساس این خبر، هدف از اجرای این طرح، پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و آموزش مهارت‌های شهروندی به صورت رایگان در فصل تابستان و با توجه به تعطیلی آموزشگاه‌ها و مراکز فرهنگی‌هنری به علت شیوع بیماری #کرونا است.
محمدرضا جوادی یگانه، معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران با اعلام این خبر گفته است: در ماه‌های گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و در خانه ‌ماندن کودکان و نوجوانان، توجه به نیازهای آموزشی فوق برنامه مورد توجه این معاونت قرار گرفت که یکی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته، طراحی و تولید محتوای آموزشی ویدیویی برای کودکان و نوجوانان سراسر ایران تحت عنوان مدرسه تابستانی است.
در این طرح حدود ۶۰ ویدیوی آموزشی به مدت ۵ هفته در فضای مجازی پخش خواهد شد. معاون شهردار تهران در خصوص عناوین دوره‌های آموزشی هم گفته است: استادان مشخص شده‌اند و اکنون در مرحله‌ی تولید دوره‌ها هستیم که شامل #آموزش‌قرآن، #بازیگری‌تئاتر، #انیمیشن، #گویندگی و اجرا (#مجریگری)، #موسیقی، #طنز، #داستان‌نویسی، #فیلم‌سازی باموبایل، #خاطره‌نویسی و #مهارت‌های‌شهروندی است.
به گفته‌ی این مقام مسوول، استادان این دوره‌ها همگی از افراد صاحب‌نظر در حوزه‌ی خود هستند و قطعا حضور در این دوره‌ها که به صورت رایگان برگزار می‌شود، می‌تواند بخشی از نیاز فرهنگی و آموزشی مناسب و مطلوب برای نوجوانان را در شرایط فعلی تامین کند.
به‌زودی اخبار این دوره‌ها در این صفحه اعلام می‌شود:
https://instagram.com/tabestani99?igshid=r7y5mp0fch96

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه