اجرای تئاتر کودک در مناطق کم‌برخوردار اطراف تهران

3 سال پیش

روابط عمومی مجموعه‌ی پردیس تئاتر تهران از افتتاح «قرارگاه جهادی تئاتر کودکان و نوجوانان» با عنوان «پویش تئاتر برای بچه‌ها» خب داده است.
حسن عالم‌بخش رییس پردیس تئاتر تهران گفته است: در این قرارگاه، هنرمندان از نخستین جمعه‌ی تیر تا آخرین جمعه‌ی مرداد با حضور در مناطق محروم و کم‌برخوردار اطراف تهران، نمایش اجرا خواهند کرد. این برنامه، در هشت هفته و به همت هشت گروه هنری انجام خواهد شد. این برنامه‌ها تا ماه محرم برنامه‌ریزی شده است و پس از ماه محرم دوباره آغاز می‌شود و گروه‌های هنری در مناطق مشخص شده نمایش اجرا خواهند کرد.
در مرحله‌ی نخست این پویش، هنرمندان از۶ تیر تا ۲۴ مرداد در روستا‌های اسماعیل‌آباد، خیرآباد، عشق‌آباد، گلحصار، مسکن مهر کهریزک، دوتویه و قیصرآباد، با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، برای شهروندان به‌ویژه کودکان و نوجوانان تئاتر اجرا خواهند کرد.
این برنامه از ساعت ۱۷:۳۰ تا ۱۹:۳۰ در مناطق اعلام شده برگزار خواهد شد.
در همین حال، به گفته‌ی این مقام مسوول، علاوه بر اجرای تئاتر، کتاب‌خانه‌ی سیار «هدهد» نیز خدمات فرهنگی اهدای کتاب و قصه‌خوانی را برای بچه‌ها و مردم منطقه اجرا خواهد کرد.
به گفته‌ی عالم‌بخش، مراحل بعدی پویش «تئاتر برای بچه‌ها» بعد از مرداد ادامه خواهد داشت: در حال برنامه‌ریزی برای اجرای نمایش عروسکی، نقالی و تعزیه ویژه‌ی کودکان در ماه‌های محرم و صفر هستیم.

منبع:
https://www.iribnews.ir/00BX2o

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه