اسکیپ‌روم‌ها باید به فرهنگ ایرانی‌اسلامی نزدیک شوند

3 سال پیش

رییس دبیرخانه‌ی شورای نظارت بر اسباب‌بازی کشور با اعلام نابسامانی اتاق‌های فرار، اعلام کرد که با هدف نظارت بهتر و دقیق‌تر بر محتوای اتاق‌های فرار، تعیین رده‌بندی سنی برای هر اتاق فرار و ایجاد بستری سالم برای این تفریح، کارگروه اتاق فرار در این شورا تشکیل شده است.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کودک‌شهر به نقل از پایگاه خبری اسباب‌بازی‌ها، به‌گفته‌ی این مقام مسوول، اتاق‌های فرار از این پس با نظارت بیشتری باید فعالیت کنند. هرچند که این خبر جزییات بیشتری از نحوه‌ی نظارت و مجوزهای احتمالی بیان نکرده اما گفته «این اتاق‌ها به بازی‌های صرفا وحشتناک تمایل بیشتری دارند و بدون نظارت محتوایی رها شده‌اند». او تاکید کرد که این اتاق‌های بازی نیازمند توسعه‌ی کیفی با نگاهی محتواگر براساس مولفه‌های فرهنگ ایرانی‌اسلامی هستند.
بر این اساس, کارگروه تخصصی اتاق فرار متشکل از مسیح خدابخشیان کارشناسی ارشد مهندسی الکترومکانیک دانشگاه بروکسل، سورنا نقی‌خانی‌ مهندسی صنایع، برنامه‌ریزی و تحیلیل سیستم‌ها، سیدحامد حسینی مهندس عمران، صمد خطیبی کارشناسی ارشد طراحی تعاملی از دانشگاه صنعتی دلفت هلند است.
اسکیپ‌روم‌ها یا همان اتاق‌های فرار که برپایه‌ی فکر، استدلال و حل معما استوارند، از جمله بازی‌های جدیدی‌اند که در کشورهای مختلف جهان رواج پیدا کرده است. در ایران نیز بیش از ۲۰۰ اتاق فرار مشغول به فعالیت‌اند که حدود ۱۵۰ اتاق از آن‌ها در تهران، فعال‌اند.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه