افتتاح مدارس کسب و کار و صنایع دستی در فرهنگسرای سرو

3 سال پیش

سومین مدرسه‌ی صنایع دستی و نخستین مدرسه‌ی کسب و کار (برای نوجوانان) با حضور مدیران شهرداری و میراث فرهنگی استان تهران در فرهنگسرای سرو افتتاح شد.
رویا فتحی مدیر فرهنگسرای سرو درباره‌ی این مدرسه گفت: هدف از ایجاد این مدارس هنرهای سنتی، آموزش صرف برای رده‌ی سنی جوان جامعه نبوده بلکه امیدواریم با تاسیس آنان بتوانیم مفاهیم تئوری و عملی هنرهای دستی را به تمامی اقشار جامعه آموزش دهیم. همچنین ایجاد مدارس صنایع دستی به صورت خاص بخش اقتصادی را مورد هدف قرار نمی‌دهد بلکه تاسیس این مراکز می‌توانند در ارتقای هنر، آداب و رسوم و فرهنگ کشور تاثیرگذار باشد.
وی اضافه کرد: رشته‌های مختلف فلزی، چوب، رو دوزی و بافت‌های داری و همچنین ۴۰ زیرمجموعه‌ی این رشته‌ها در این مدرسه آموزش داده می‌شود.
فتحی همچنین به نخستین مدرسه‌‌ی کسب و کار در منطقه ۶ تهران اشاره کرد و گفت: هدف از ایجاد این مرکز فراهم شدن آموزش‌های لازم کسب و کار برای رده‌ی سنی ۹ تا ۱۸ سال خواهد بود.
تاکنون ۲ مدرسه‌ی صنایع دستی در بوستان المهدی منطقه‌ی ۹ و فرهنگسرای اشراق منطقه‌ی ۴ مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که براساس این خبر، بیش از ۱۲۰۰ هنرجو، برخی از رشته‌های سنتی و کاربردی را در این محیط‌ها آموزش می‌بینند.

منبع:
farhangsara.ir

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه