انتشار سه اثر پژوهشی درباره‌ی ادبیات و مفهوم کودکی

3 سال پیش

اگر به کتاب‌های نظری در حوزه‌های فرهنگی و هنری کودکان و نوجوانان علاقه‌مند هستید، سه‌جلد از تازه‌ترین آثار مجموعه‌ی «کتاب‌های پژوهشی» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به تازگی روانه‌ی بازار نشر شده است.
«ادبیات تطبیقی کودکان» نوشته‌ی ایمر اُ سالیوان با ترجمه‌ی مریم جلالی و محبوبه فرهنگی، «درآمدی بر رویکردهای زیبایی‌شناختی به ادبیات کودک» اثر ماریا نیکولایوا با ترجمه‌ی مهدی حجوانی و فاطمه زمانی و «قرون کودکی، تاریخ اجتماعی، زندگی خانوادگی» اثر فیلیپ اریه با ترجمه‌ی زینب‌سادات غنی، تازه‌ترین مجلدات مجموعه‌کتاب‌های پژوهشی کانون هستند.
ایده‌ی کودکی، زندگی مدرسه‌ای و خانواده، سرفصل‌های اصلی کتاب «قرون کودکی…» هستند؛ اثری که خانواده‌ی مدرن را از منظر یک مورخ جمعیت‌شناس بررسی کرده است. «ادبیات تطبیقی کودکان» هم در شش فصل، حوزه‌های بنیادین ادبیات تطبیقی کودک، ادبیات کودک در فرآیند ترجمه، ادبیات جهانی و اثرهای کلاسیک ادبیات کودک، رشد و جایگاه فرهنگ وابسته و دادوستد جهانی ادبیات کودک، و… را مورد بررسی قرار می‌دهد. در کتاب «درآمدی بر زیبایی‌شناختی…» نیز نویسنده زیبایی‌شناسی اثر، گونه‌ی ادبی، زبان، رسانه، محتوا، ترکیب‌بندی و … را تشریح می‌کند.
پیش از این نیز کتاب «فلسفه کودکی» به نویسندگی گرت‌بی. متیوز و با ترجمه‌ی سعید و مریم حسام‌پور در دل همین مجموعه از سوی کانون پرورش فکری منتشر شده بود.
«ادبیات تطبیقی کودکان» و «درآمدی بر رویکردهای زیبایی‌شناختی به ادبیات کودک» با قیمت ۵۵هزار تومان و «قرون کودکی، تاریخ اجتماعی، زندگی خانوادگی» با قیمت ۸۰هزار تومان به بازار آمده است.
این مجموعه، منبع مناسبی برای پژوهش‌گران علوم انسانی و تربیتی و دانشجویان و منتقدان حوزه‌ی ادبیات کودک و نوجوان است.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه