با اعلام وزارت کشور و یونیسف: تهران، شهر دوستدار کودک خواهد شد

3 سال پیش

//// با رای کمیته‌ی ملی ابتکار شهر دوستدار کودک، با رای یونیسف و وزارت کشور، تهران به همراه ۱۱ شهر دیگر ایران به عنوان پایلوت «شهر دوستدار کودک» معرفی شد.
براساس این خبر، پیرو جلسه‌ی کمیته‌ی ملی هماهنگی شهر دوستدار کودک در وزارت کشور که با همکاری یونیسف در تاریخ ۱۳ خرداد برگزار شد، شهر تهران در کنار ۱۲ شهر دیگر ایران از جمله رشت، بندرعباس، تبریز، سمنان، شیراز، کرمان، گرگان، مشهد، همدان، یزد و اوز (در استان فارس) به عنوان پایلوت (نمونه/پایگاه) از شهرهای دوستدار کودک معرفی شدند.
براساس اعلام این کمیته‌ی ملی، مرحله‌ی پایلوت شهر دوستدار کودک به‌طور رسمی پس از امضای تفاهم‌نامه میان شهرداری‌های این شهرها و وزارت کشور آغاز می‌شود.
عنوان شهر دوستدار کودک، شهر یا اجتماع محلی است که در آن نظرها، نیازها،اولویت‌ها و حقوق کودک، به عنوان بخشی جدایی ‌ناپذیر از سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیم‌های عمومی تلقی می‌شود.
این ابتکار، با حمایت دولت‌های ملی و محلی، سازمان‌های مردم‌نهاد، بخش خصوصی، رسانه‌ها، دانشگاه‌ها و با همکاری یونیسف، بیش از ۳۰ میلیون کودک را در ۳۰۰۰ شهر و جامعه‌ی محلی در بیش از چهل کشورتحت پوشش قرار داده است.
این گزارش می‌افزاید که دریافت نشان و برند «شهر دوستدار کودک» یونیسف، زمانی صورت می‌گیرد که شهر مورد نظر چرخه‌ی رسیدن به شهر دوستدار کودک را به صورت موفقیت‌آمیز تکمیل کرده باشد. در مرحله‌ی پایلوت، که تهران نیز از امروز در آن قرار می‌گیرد، شهرها به عنوان «شهر دوستدار کودک» به‌رسمیت شناخته نشده و نشان یا عنوان رسمی دریافت نمی‌کنند، چراکه از امروز برای رسیدن به آن نشان، تلاش‌های شهری آغاز خواهد شد.

#شهردوستدارکودک

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه