راه‌اندازی بخش ناشنوایان در کانون پرورش فکری مجازی

3 سال پیش

با راه‌اندازی سامانه‌ی مرکز مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، دوره‌های مجازی ویژه‌ی کودکان و نوجوانان دارای محدودیت شنوایی برگزار می‌شود.
نخستین دوره از این کارگاه‌ها در دو رشته‌ی «نوشتن خلاق» و «کاردستی» به همراه زبان اشاره برگزار می‌شود که به گفته‌ی مسوولان، در صورت استقبال مخاطبان تعداد و تنوع این فعالیت‌ها افزایش خواهد یافت.
ثبت‌نام در این دوره‌ها رایگان است و علاقه‌مندان برای دریافت اطلاعات و ثبت‌نام تا ۱۵ تیر ۱۳۹۹ می‌توانند به پایگاه مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی kpf.ir مراجعه کنند.
در دوره‌ی «نوشتن خلاق» کودکان و نوجوانان ناشنوا پس از آشنایی با سبک‌های مختلف داستان‌نویسی، می‌توانند ایده‌های نابی برای داستان‌ خود انتخاب کرده و آن را پرورش داده و تبدیل به داستان کنند. علاوه بر خواندن متن‌های ادبی از سوی مربی ادبی مراحلی همچون «پرورش حواس»، «آشنایی با کلمه به عنوان ابزار کار ادبی»، «پرورش خلاقیت و آمادگی برای نوشتن»، «مشاهده و خاطره‌نویسی» و «پرورش توان نوشتاری» در کارگاه «نوشتن خلاق» اجرا می‌شود.
در کارگاه «کاردستی» نیز نوجوانِ دارای محدودیت شنوایی از طریق کاردستی، می‌اندیشد تا قوه‌ی خلاقیت خود را رشد دهد و به آسانی ذهن خود را بارور سازد. همچنین نوجوان ناشنوا می‌آموزد با بهره‌گیری از ابزارهای در دسترس به خلق آثار دست بزنند.

منبع: https://www.kanoonnews.ir/news/297862

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه