فراخوانی برای تاسیس موزه‌ی جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودکان

3 سال پیش

با هدف تاسیس موزه و مرکز اسناد جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان، از سوی دبیرخانه‌ی این رویداد یک فراخوان خطاب به هنرمندان و اهالی سینمای کودک و نوجوان منتشر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کودک‌شهر، این دبیرخانه از هنرمندان و فعالان سینمای کودک و نوجوان، دوست‌داران جشنواره، شرکت‌کنندگان در المپیاد فیلم‌سازی، خبرنگاران و منتقدان سینمایی و عموم مخاطبان دوره‌های مختلف جشنواره‌ی فیلم کودک و نوجوان دعوت کرده تا در ایجاد این موزه مشارکت کنند.

خاطره، سند، عکس و فیلم شامل خاطرات دوران مختلف برگزاری جشنواره، اسناد و دست‌نوشته‌ها شامل نامه‌ها و سایر بر جای مانده‌ها، نوارهای صوتی و تصویری‌ از افتتاحیه و اختتامیه، جلسه‌های نقد و بررسی و عکس هنرمندان و رویدادهای جنبی جشنواره ازجمله موادی است که برای تاسیس این موزه مورد نیاز است.

براساس این فراخوان، جشنواره‌ی تخصصی فیلم کودک و نوجوان ایران، به عنوان قدیمی‏‌ترین جشنواره‌ی‏ فیلم کودک و نوجوان منطقه، درحالی سی‌وسومین دوره‏‌ی خود را آغاز می‏‌کند که بحران کرونا و پیامدهای آن، بیش از پیش ما را با خاطرات و میراث خود مواجه کرده، و فاصله‏‌گذاری اجتماعی و ماندن در خانه، ارزش یادگاری‏‌های قدیم و روزگار گذشته را بیش از همیشه نزد ما برجسته ساخته است. به همین مناسبت و هم‌زمان با ۱۲۰ سالگی سینمای ایران، به منظور گردآوری، حفظ و نگه‌داری خاطره‌های تاریخی، به عنوان منبع مهم درک تاریخ معاصر سینما، دعوت می‌شود با مشارکت در فراخوان نوبت اول، تصاویر اسناد و خاطرات مربوط به ادوار مختلف این رویداد سینمایی را برای نگه‌داری و معرفی در مرکز اسناد و موزه‌ی جشنواره به پست الکترونیکی office@icff.ir ارسال کنند.

امسال سی‌وسومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان از ۲۷ مهر تا ۱ آبان ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه