مدرسه‌ی تابستانی تهران برای ناشنوایان

3 سال پیش

👈🏻 به‌زودی دوره‌های آموزشی فعالیت‌های هنری «مدرسه‌ی تابستانی تهران» همراه با زبان اشاره نیز منتشر می‌شود.

👈 مجتبی دانشور، مدیرکل آموزش‌های شهروندی معاونت اجتماعی شهرداری تهران در آغازین‌روز انتشار ویدئوهای کلاس‌های آموزش هنر ویژه‌ی نوجوانان، که به‌صورت رایگان و سراسری ارایه می‌شود، از ضبط با ترجمه زبان اشاره برای برخی از این دوره‌ها که مناسب شرایط نوجوانان و دیگر افراد ناشنوا و کم‌شنوا خبر داد.

👈 وی با تاکید بر این نکته که تامین محتوا برای اوقات فراغت، خصوصا در ایام شیوع کرونا، باید تمام نوجوانان را دربرگیرد، گفت: تاکنون اغلب امکانات و دوره‌های فرهنگی و هنری مجازی و حضوری، صرفا با نظر به نیازهای بخشی از جامعه تدارک دیده شده و متاسفانه افراد با نیازهای ویژه از این حقوق محروم مانده‌اند. درحالی‌که نگاه برنامه‌سازان دولتی و حتی بخش خصوصی باید برای تمام افراد جامعه با هر شرایط و نیازی تعریف شده باشد.

👈 وی گفت: مدرسه‌ی تابستانی تهران شامل دوره‌های آموزش هنر برای نوجوانان است، و بدون نیاز به ثبت نام یا پرداخت هزینه، سعی کرده‌ایم که برای تمامی کسانی که صرفا به اینترنت دسترسی دارند (در هرکجای ایران و جهان که هستند) مفید باشد. با همین رویکرد، تعدادی از کلاس‌های این مدرسه مانند نویسندگی، طنز، انیمیشن،فیلم‌سازی با موبایل و مهارت‌های شهروندی با زبان اشاره درحال ضبط است که به‌زودی و به ترتیب در سایت و شبکه‌های اجتماعی این مدرسه منتشر خواهد شد.

👈 دانشور با اشاره به همکاری متخصصانی از میان ناشنوایان و کم شنوایان در ترجمه‌ی این کلاس‌ها‌ به زبان اشاره، تاکید کرد: انتخاب عناوین و نیز شکل ارائه‌ی این بخش از مدرسه‌‌ی تابستانی تهران نیز با همفکری کارشناسان این حوزه صورت گرفته است.

👈 ویدئوهای «مدرسه‌ی تابستانی تهران» به‌طور رایگان در آدرس www.tabestani99.com و همچنین شناسه‌ی @tabestani99 در پتلفرم‌هایی چون آپارات، اینستاگرام، و… در دسترس عموم قرار دارد.

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه